27 sty 2023

Część Rabki-Zdroju z planem zagospodarowania przestrzennego

Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Rabka-Zdrój, z wyłączeniem strefy A ochrony uzdrowiskowej, dla obszaru Rabka-Południe. Granice obszaru planu stanowią: od północnego zachodu ul. Zakopiańska, od północnego wschodu ul. Do Pociesznej Wody i Podhalańska, od południa - granica administracyjna miasta. Plan reguluje sposób wykorzystania terenu. W planie ustala się przeznaczenie i sposób zagospodarowania terenu. Z planu dowiedzieć się można między innymi: co można wybudować, jak wysoki może być budynek, gdzie będzie dojazd do nieruchomości i co może na niej powstać. W przygotowaniu są plany dla kolejnych obszarów miasta oraz sołectw. - Cieszę, że plan powstał i liczę, że uporządkuje on pewne sprawy - komentuje burmistrz Leszek Świder.