09 sie 2022

Dostępność podczas Święta Rabczańskiej Solanki

Święto Rabczańskiej Solanki odbędzie się 13 sierpnia 2022 r. w Amfiteatrze. Centrum Kultury, Sportu i Promocji zorganizowało dostępność imprezy dla osób ze szczególnymi potrzebami, w ramach realizacji projektu „Kultura bez barier”.

Amfiteatr jest obiektem dostępnym pod względem architektonicznym. Główne wejście posiada pochylnie, a boczne nie mają stopni, wjechać można także na scenę, jest również toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółowy program, mapa i inne informacje są na stronie www.mok.rabka.pl.

Podczas imprezy informacje będzie można uzyskać na terenie amfiteatru w punkcie informacyjnym.

Ponad to obecna będzie tłumaczka polskiego języka migowego, która pomoże w komunikacji osobom głuchym i słabosłyszącym. Na PJM będzie tłumaczony wykład dra Jana Ceklarza pt. „Historia Uzdrowiska Rabka”.

Dla osób, które potrzebują pomocy w dotarciu do amfiteatru lub powrocie do domu CKSiP może zorganizować transport, po zgłoszeniu do 11 sierpnia.

Zgłoszenie potrzeby dowozu lub innych potrzeb prosimy kierować na adres mailowy: lub pod numerem telefonu 609 10 77 88, także przez SMS.

Projekt „Kultura bez barier” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.