1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 179 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
28 mar 2017

"Dotknij Teatru"

Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki-Zdroju zaprasza na wydarzenia specjalne w ramach ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru", która z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, odbywa się w dniach 27 marca - 3 kwietnia w całej Polsce. 1 kwietnia w Rabce-Zdroju odbędzie się powitanie wiosny – święto teatru. O godz. 13 teatr zaprasza do barwnego pochodu z Marzanną - lalką. Można wziąć swoje marzanny albo hałaśliwe instrumenty, można się niepoważnie przebrać, można być w ogóle niepoważnym, bo tego dnia można dużo - zachęcają organizatorzy. Zbiórka: Galeria „Pod Aniołem”, ul. Parkowa 5.

2 kwietnia odbędzie się "Dzień z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie". O godz. 11 i 16 w amfiteatrze (sala prób, wejście od biura MOK), każdy będzie miał okazję do bliższego zapoznania się z działaniami teatru. Najpierw, o godz. 11, odbędą się warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 1-6 lat na bazie spektakli najnajowych teatru. Natomiast o godz. 16 zorganizowane zostaną warsztaty scenograficzne dla dzieci od 6 lat razem z rodzicami (robimy własne lalki teatralne). Po zajęciach będzie możliwość dotknięcia, przymierzenia i zagrania lalkami teatralnymi.

DOTKNIJ TEATRU 2017
z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie

Teatr Chrząszcz w Trzcinie zaprasza na wydarzenia specjalne w ramach ogólnopolskiej akcji DOTKNIJ TEATRU, która odbywa się w dniach 27 marca - 3 kwietnia w całej Polsce.

Powitanie wiosny – święto teatru
1. kwietnia /sobota/ godz. 13
Zbiórka: Galeria „Pod Aniołem”, ul. Parkowa 5, Rabka-Zdrój
Zapraszamy do barwnego pochodu z Marzanną - lalką. Możecie wziąć swoje marzanny albo hałaśliwe instrumenty,  możecie się niepoważnie przebrać, możecie być niepoważni, tego dnia możecie dużo!

Będziemy świętować nadejście wiosny, ale też uczcimy Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek i Dzień Teatru, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję DOTKNIJ TEATRU.

I to nie jest Prima aprilis!
Symbol nadchodzącej wiosny – Marzanna - to, z punktu widzenia teatru lalek - kukła, czyli lalka na kiju. Zwyczajowo obrzędy związane z topieniem Marzanny odbywają się 21. marca. Tak się składa, że tego samego dnia przypada także Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek. Ta koincydencja zainspirowała nas  do połączenia tych wydarzeń w celu przybliżenia i promocji idei teatru lalkowego wśród mieszkańców Rabki-Zdroju. W tym celu przejdziemy barwnym pochodem  z kukłami-marzannami przez Park Zdrojowy. Uczestnicy będą niepoważnie ubrani, wyposażeni w proste instrumenty muzyczne i bańki mydlane. Zaprosimy do niego uczestników naszych warsztatów teatralnych oraz wszystkich chętnych mieszkańców Rabki. Naszym celem jest  też skłonienie spacerowiczów do spontanicznego przyłączania się . Dodatkową atrakcją będzie gimnastyka języka na językowych łamańcach oraz komediowe przemówienia przewodników gloryfikujące teatr formy.

Dzień z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie

2. kwietnia /niedziela/ godz. 11 i 16
Amfiteatr, ul. Chopina 17, sala prób (wejście od biura MOK)
Okazja do bliższego zapoznania się z działaniami teatru:
11:00-12:00 Warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 1-6 lat na bazie spektakli najnajowych teatru
16:00-18:00 Warsztaty scenograficzne - robimy własne lalki teatralne - dla dzieci od 6 lat razem z rodzicami
Dotykanie teatru – Po zajęciach możliwość dotknięcia, przymierzenia i zagrania lalkami teatralnymi

Ilość miejsc ograniczona!
Możesz zarezerwować miejsce, żeby być pewnym, że się załapiesz!

fb: chrzaszczwtrzcinie

www.lokomotywa.org