01 mar 2017

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Seniorzy, którzy uczestniczyli w IV Zimowej Senioriadzie na Podhalu, wyjechali już z Rabki-Zdroju zabierając ze sobą medale, dyplomy i miłe wspomnienia. Podczas ceremonii zamknięcia imprezy, która odbyła się w rabczańskim Amfiteatrze, ogłoszono wyniki rywalizacji w ośmiu konkurencjach i wręczono medale oraz statuetki najlepszym zawodnikom i uniwersytetom. Warto poinformować, że w kategorii drużynowej zwyciężył Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gliwic, który wygrał Senioriadę trzeci raz z rzędu! Drugie miejsce zajął Józefów, a trzecie gospodarze – Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nagrody wręczali zwycięzcom prezes RUTW Anna Wzorek, wicestarosta nowotarski Władysław Tylka, wiceburmistrz Robert Wójciak i goszcząca w Rabce-Zdroju z okazji Senioriady – Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji UTW. Najlepsi seniorzy zostali zaproszeni na scenę, gdzie odbyła się dekoracja w błysku fleszy i przy brawach pozostałych uczestników Senioriady. Ze sceny pod muszlą ogłoszono też wyniki konkursu na najlepsze hasło imprezy. W tym roku wygrał UTW z Chrzanowa, którego hasło „Lepiej z UTW studiować, niźli smutki w sercu chować – Kto w UTW studiuje, temu mózg się nie lasuje”, najbardziej ze wszystkich zgłoszonych przypadło do gustu organizatorom.

- W imieniu całego środowiska uniwersytetów trzeciego wieku, które brały udział w tej fantastycznej imprezie, dziękuję jej organizatorom – powiedziała Wiesława Borczyk, szczególne podziękowania kierując pod adresem Anny Wzorek, Beaty Śliwińskiej, Marka Szarawarskiego, burmistrz Ewy Przybyło oraz pozostałych patronów honorowych, organizatorów i sponsorów imprezy. - Było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie – dodała.

- Dziękuję za to, że przyjechaliście do Rabki-Zdroju i wzięliście udział w tegorocznej Senioriadzie. Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok – dodał wiceburmistrz Robert Wójciak żegnając się z uczestnikami.

Ze sceny padły też podziękowania od uczestników Senioriady, którzy gratulowali znakomitej organizacji - wspaniałej atmosfery. - Zabieramy ze sobą miłe wspomnienia – mówili. Organizatorom podziękowała również Bożena Sularz za akcję charytatywną „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy”, która odbywała się podczas Senioriady. W jej ramach wolontariusze z LO Romera i z OHP ze Skomielnej Białej zbierali pieniądze na remont, modernizację i wyposażenie budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Intelektualnym Koło w Rabce – Zdroju.

Na koniec przewodniczący Komitetu Organizacyjnego VI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu poinformował, że kolejna, piąta edycja imprezy odbędzie się pod koniec lutego przyszłego roku.

W  tegorocznej Senioriadzie brało udział około 1000 uczestników - zawodników i kibiców, studentów reprezentujących 29 UTW z Polski, Ukrainy i Austrii. Zawody zostały podzielone na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn 50+, 60+, 70+, 80+ i 90+, w ośmiu konkurencjach. Organizatorem Senioriady   Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, a Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku sprawuje patronat nad tym wydarzeniem. Imprezę sponsorowali Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Celem imprezy jest sportowa rywalizacja w duchu fair play, promowanie aktywnego trybu życia seniorów oraz integracja środowiska UTW z kraju i zagranicy.

Relacje  z przebiegu Senioriady można obejrzeć w TV Podhale i  TVP Kraków:

2017-02-28-IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu - dzień 2 - zawody

28 luty 2017