19 paź 2021

Dziękujemy za Twój udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Szanowni Mieszkańcy,

Od 1 kwietnia do 30 września br. trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności
 i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ. Spis powszechny to najważniejsze badanie i źródło danych, które pozwala zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań danego kraju.

Udział w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań był obowiązkowy. Jest to związane ze strategicznym znaczeniem tego badania dla funkcjonowania systemów informacyjnych państwa, lokalnych samorządów oraz biznesu. Na jego podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. Państwa udział w badaniach statystycznych prowadzonych przez GUS jest niezwykle ważny i cenny dla statystyki publicznej. Biorąc udział w badaniach statystycznych, mają Państwo wpływ na proces podejmowania strategicznych decyzji, które obejmują różne aspekty naszego życia, takie jak praca, edukacja, opieka zdrowotna.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Rabka-Zdrój, którzy wzięli udział w tym ważnym dla Polski oraz dla naszej gminy badaniu. Dziękuję Rachmistrzom spisowym za wzorową współpracę i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków.

Pierwsze wyniki zakończonego właśnie Narodowego Spisu Powszechnego 2021 zostaną opublikowane już w styczniu 2022 r.

Burmistrz Rabki-Zdroju
/-/ mgr Leszek Świder