03 cze 2024

Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Program wydarzeń dla najmłodszych przygotowany z okazji Dnia Dziecka, jak przystało na Miasto Dzieci Świata, był bardzo bogaty. Rabkoland przygotował liczne atrakcje, jak tańce z bohaterami Rabkolandu, dojenie krowy cioci Maryni spektakl „Słodka zagadka” i wiele innych. Teatr Lalek „Rabcio” zaprosił najmłodszych na spektakl „Skrzaty domowe” a po spektaklu rozstrzygnięto konkurs na lalkę i plakat. W rozdaniu nagród wziął udział burmistrz Leszek Świder, który był ich fundatorem. Była też gra – „Baśniogród”.

W rabczańskim Amfiteatrze odbyły się koncerty zespołu z Ukrainy „Krajka” i artysty Gordija Starukha, a pomiędzy nimi przeprowadzono warsztaty taneczne i sportowe. Po południu pod muszlą koncertową odbył się Dzień Dziecka na zdrowo i sportowo. W programie znalazły się m.in. występ zespołu Robcusie, pokaz karate tradycyjnego i koncert zespołu Genezis z repertuarem piosenek dla dzieci. Dzień Dziecka zorganizowali również strażacy z OSP Ponice, którzy zaprosili najmłodszych do swojej jednostki i przygotowali dla nich liczne atrakcje, a klub sportowy Wierchy zorganizował z okazji Dnia Dziecka piknik piłkarski.

2024-06-03- Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju cz.1

3 czerwiec 2024