11 lut 2017

Ferie bez komputera

Przez całe  ferie w remizie OSP w Rdzawce odbywały się zajęcia dla dzieci. Najmłodsi mieli do dyspozycji dwa stoły do gry w ping-ponga, szachy, piłkarzyki oraz gry planszowe. Każdego dnia we wszystkich zajęciach uczestniczyło średnio około 50 osób. Dzisiaj gdy w każdym domu jest praktycznie komputer i internet, tak duża ilość dzieci i młodzieży w dodatkowych zajęciach najlepiej świadczy o potrzebie organizacji takich zajęć. - Dziękujemy wszystkim, którzy zrezygnowali z komputera oraz telewizji na rzecz „Ferii bez komputera w OSP w Rdzawka”. W tym, roku podczas ferii nasza remiza strażacka była otwarta przez 9 dni, podczas których odwiedziły nas 262 osoby. – informuje w imieniu organizatorów Dariusz Paprocki.

Podczas tych ferii rywalizacje odbywały się w różnych konkurencjach. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez burmistrz Ewę Przybyło, Sieć Sklepów Sportowych Koperniak w Rabce-Zdroju, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Rdzawce. Oprócz zwycięzców za udział nagrodzeni zostali także najmłodsi uczestnicy.