02 lip 2018

Festyn Góralski na Słonem

Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju w sobotni wieczór odbył się Festyn Góralski zorganizowany przez członków chóru Szafrany ze Słonego, Jakuba Rusieckiego i dyrekcję szkoły. Celem imprezy była integracja społeczności tej dzielnicy miasta, wspólna zabawa oraz prezentacja dotychczasowego dorobku chóru i młodych muzykantów. W trzech odsłonach wystąpili: podopieczni Jakuba Rusieckiego, zespół „Mali Łostowianie” z Łostówki, muzyka Adama Czyszczonia i uczniowie. Zabrzmiały nuty podhalańskie, zagórzańskie, biesiadne i karpackie. A na zakończenie wystąpił chór Szafrany, który wykonał przy aplauzie publiczności piosenki biesiadne, podhalańskie i rozrywkowe.

W przerwach między występami Jakub Rusiecki  opowiadał o tradycjach regionu, ubiorze góralskim oraz o muzyce. O podniebienia zebranych zadbał Wiktor Zachwieja z rodziną, a panie z chóru upiekły pyszne ciasto, którym częstowały wszystkich obecnych. Po koncertach odbyła się zabawa taneczna przy DJ.

Wśród gości imprezy byli ksiądz proboszcz Dariusz Pacula i wiceburmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak.

2018-06-30-Festyn Góralski z Chórem Szafrany

30 czerwiec 2018