23 sie 2022

Finałowy koncert „I Gorczańskich Koncertów Organowych i Kameralnych”

W czwartek, 18 sierpnia w muzealnych murach gościliśmy artystów, i oczywiście słuchaczy, ostatniego, finałowego koncertu „I Gorczańskich Koncertów Organowych i Kameralnych w Rabce-Zdroju” zorganizowanego przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji Rabki -Zdroju, objęty patronatem Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera. Tym razem swój kunszt muzyczny zaprezentowali - organista Wojciech Gracz, a także dyrektor artystyczny całego letniego cyklu koncertów; skrzypek Mateusz Zuzański, który gościł już w muzeum z projektem Krakowskiej Orkiestry Kameralnej – „Mozart na wakacjach” i ekspresyjna sopranistka Katarzyna Gierla. Prowadzeniem i oprawą merytoryczną zajął się Wojciech Kusiak. Zatem tytułowe słowa „organowy” i „kameralny” wybrzmiały w zabytkowym kościele. Koncert pochłonął słuchaczy na ponad godzinę, domagali się więcej, więc artyści odpowiedzieli bisami, obiecując wrócić z jeszcze większą ilością klasycznej muzyki.