16 mar 2023

Fotowoltaika na szkole

Na dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju montowane są panele fotowoltaiczne. Pozwolą one zasilić placówkę w prąd pochodzący ze słońca. Ich montaż to część projektu pod nazwą "Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski", edycja II. Środki na jego realizację zostały przyznane w ramach Regionalnych Projektów Operacyjnych Województwa Małopolskiego. Projekt jest realizowany w partnerstwie z 30 gminami w Małopolsce. Zakres rzeczowy: instalacje u mieszkańców oraz na obiektach użyteczności publicznej: SP1, SP2, SP3, SP4. Dofinansowanie: 60% netto do każdej instalacji. Termin realizacji do końca marca 2023 r.