11 mar 2020

"Historia medycyny w Rabce"

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec i Katedra Historii Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową "Historia medycyny w Rabce" w październiku 2020 r. oraz planują wydanie książki poświęconej temu tematowi.

Zapraszamy wszystkie osoby, które mają możliwość podzielenia się informacjami, materiałami źródłowymi, fotografiami itp. dotyczącymi szeroko pojętej historii rabczańskiej medycyny. Założeniem organizatorów jest wieloaspektowy opis dziejów medycyny w Rabce i licząc na zaangażowanie szerokiego grona osób, mamy nadzieję na stworzenie wydawnictwa, które dla Rabki wydaje nam się szczególnie ważne.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

Burmistrz Miasta Rabki Zdroju pan Leszek Świder

Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie pan Robert Stępień

Prezes Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krakowie pan Tadeusz Wadas

Informacje dotyczące konferencji dostępne są na: http://www.kulturowygosciniec.pl/konferencja2020.html