26 sty 2022

Informacja Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju z wykonywanych czynności w roku 2021

Rok 2021 był dla Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju pracowity. Straż kolejny raz udowodniła, że jest służbą potrzebną, wielozadaniową i skuteczną. Według raportu komendanta Straży Miejskiej Kazimierza Zapały, w ub.r. formacja ta w głównej mierze zajmowała się reagowaniem za liczne interwencje ze strony mieszkańców.

Z rejestru  Straży Miejskiej wynika, że przez 12 miesięcy 2021 roku podjęto 2300 interwencji w tym 408 zgłoszone przez mieszkańców, a 335 to sprawy zarejestrowane jako bezpieczeństwo mieszkańców, pozostałe dotyczyły zadań zleconych decyzją Wojewody małopolskiego w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Zgłoszenia dotyczyły:  Bezpieczeństwa w miejscach publicznych:

- Gospodarki wodno-ściekowej

- Gospodarki odpadami

- Awarii technicznych

- Bezpieczeństwa w komunikacji

- Zakłócenia porządku i spokoju

- Zwierzyny płowej i bezdomnych psów.

Poleceniem Wojewody Małopolskiego dyslokacja patroli Straży Miejskiej podlegała decyzji właściwego miejscowo komendanta Policji, codzienna współpraca z Komisariatem Policji w Rabce-Zdroju.

Zadania ukierunkowane były na zapobieganiu rozprzestrzeniania COVID – 19.

1.Kwarantanna na terenie Gminy Rabki Zdroju

2.Bezpieczeństwo w placówkach handlowych.

3.Bezpieczna przestrzeń publiczna./ Park, Bulwary, miejsca gromadzenia się mieszkańców Gminy /

Nałożono 12 mandatów na kwotę 2720,00 zł, wdrożono środki oddziaływania wychowawczego  w 558 przypadkach (art.41 k.w.).

Postępowania związane z niską emisją i gospodarką śmieciową to ponad 466 kontroli posesji i obiektów użyteczności publicznej, w tym 105 kontroli spalania w piecach CO i 361 kontroli rutynowych związanych z gospodarką odpadami.

Kary za nieprawidłową gospodarkę odpadami to 3 mandaty na kwotę 900,00 zł.

Zatrzymano 27 osób w stanie nietrzeźwym, które przekazano Policji lub odtransportowano do miejsca zamieszkania – z powodu  braku izby wytrzeźwień na terenie Miasta.

Udzielono pomocy w 68 przypadkach zagubienia lub porzucenia czworonoga, w tej liczbie mieszczą się interwencje związane ze zwierzyną płową.

Osoby skazane przez Sąd na prace społeczno-użyteczne były kierowane do prac porządkowych na terenie Miasta oraz Sołectw i nadzorowane podczas wykonywania nałożonych obowiązków.

W kuchni wydającej posiłki dla osób potrzebujących wsparcia, prowadzono badanie alkomatem w dni wydawania posiłków, celem wyeliminowania osób będących po spożyciu alkoholu.

Straż miejska prowadzi codzienną akcję bezpieczna droga do szkoły, patrole są dyslokowane w każdym dniu przy innej szkole podstawowej, na terenie miasta oraz sołectw.

Sprawozdanie z wykonywanych czynności za rok 2021 - TUTAJ

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf sprawozdanie SM za 2021 r..pdf 22-01-26 10:40 247.02KB pobierz plik: sprawozdanie SM za 2021 r..pdf