01 lut 2023

Informacja Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju z wykonywanych czynności w roku 2022

W rejestrze  Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju zanotowano numerycznie, że przez 12 miesięcy 2022 roku przyjęto 2017 interwencji w tym 330 zgłoszone przez mieszkańców, a 213 to sprawy zarejestrowane jako przekazane do realizacji. Określona ilość zadań zleconych decyzją Wojewody małopolskiego w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 to: nadzór nad sklepami wielkopowierzchniowymi na terenie miasta.

Zgłoszenia numerycznie odnotowane dotyczyły:

- Bezpieczeństwa w miejscach publicznych

- Gospodarki wodno-ściekowej

- Gospodarki odpadami

- Awarii technicznych

- Bezpieczeństwa w komunikacji

- Zakłócenia porządku i spokoju

- Zwierzyny płowej i bezdomnych psów.

Nałożono 31 grzywien na kwotę 7300,00 zł, wdrożono środki oddziaływania wychowawczego  w 195 przypadkach (art.41 k.w.).

Postępowania związane z niską emisją i gospodarką śmieciową to 535 kontroli posesji i obiektów użyteczności publicznej, w tym 74 kontroli spalania w piecach C.O i 378 kontroli rutynowych związanych z gospodarką odpadami, i prawidłowo złożonych deklaracji śmieciowych, przeprowadzono również  83 kontrole gospodarki wodno-ściekowej – wspólnie z ZWiK.

Kary za nieprawidłową gospodarkę odpadami to 15 mandatów  na kwotę 3600,00 zł. Zatrzymano 33 osoby w stanie nietrzeźwym, które zostały odtransportowano  do miejsca zamieszkania z powodu  braku izby wytrzeźwień na terenie Gminy Rabka-Zdrój.

Udzielono pomocy w 83 przypadkach zagubienia lub porzucenia czworonoga, do tej liczby wliczamy interwencje związane ze zwierzyną płową.

Kontrole terenowe celowości dodatku węglowego 45 wyjazdów z OPS w Rabce-Zdroju.

Osoby skazane przez Sąd na prace społeczno-użyteczne były skierowane do prac porządkowych na terenie Miasta oraz Sołectw i nadzorowane podczas wykonywania nałożonych obowiązków.

W kuchni wydającej posiłki dla osób potrzebujących wsparcia, prowadzono badanie alkomatem w dni wydawania posiłków, celem wyeliminowania osób będących po spożyciu alkoholu.

Straż miejska prowadzi codzienną akcję bezpieczna droga do szkoły, patrole są dyslokowane w każdym dniu przy innej szkole podstawowej, na terenie miasta oraz sołectw.

Bieżący monitoring przestrzeni publicznej będącej pod nadzorem Miasta i przekazywanie danych uprawnionym jednostkom. Zabezpieczenie imprez państwowych, religijnych, kulturalnych, organizowanych na terenie Gminy. Codzienny konwój wartości pieniężnych do PKO BP.

Udział funkcjonariuszy Straży miejskiej w szkolnych prelekcjach, oraz szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Sprawozdanie z wykonywanych czynności za rok 2022 - POBIERZ

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
doc sprawozdanie SM za 2022 r..DOC 23-02-01 09:14 197.5KB pobierz plik: sprawozdanie SM za 2022 r..DOC