1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
01 gru 2022

Informacja ws. obsługi klientów w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju

Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, że działając zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz w celu właściwej obsługi klientów, w tym usunięciu barier architektonicznych dla osób tego wymagających na podstawie zarządzenia wew. Burmistrza zostało utworzone Biuro Obsługi Klientów (BOK)  na parterze budynku i zostało umiejscowione w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Celem podstawowym zapewnienia dodatkowych usprawnień jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju na równi z osobami pełnosprawnymi. Mamy na uwadze zastosowanie równości pod względem obsługi, możliwości poruszania się oraz zrozumienia instytucji i jej działania, co przekłada się na ułatwienie procesu załatwiania spraw, korzystania z oferty Urzędu Miejskiego, możliwości działania w jej ramach, a przede wszystkim zapobiegania dyskryminacji.

W Biurze Obsługi Klientów funkcjonuje dziennik podawczy, kasa, stanowisko ekodoradcy, stanowisko ds. podatków oraz gospodarki odpadami komunalnymi oraz każdorazowo dostępny jest pracownik merytoryczny do właściwej sprawy merytorycznej prowadzonej przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. Ponadto na parterze jest umiejscowiony Urząd Stanu Cywilnego, biuro ewidencji ludności i działalności gospodarczej oraz dowodów osobistych.

W związku z utworzeniem dostępnego dla wszystkich  miejsca na obsługę klientów urzędu  ( tj. BOK-u)  została naturalnie wyznaczona strefa na obsługę dla mieszkańców (klientów UM) oraz administracyjno-biurową w której prowadzone są czynności bieżące - operacyjne (tj biurowo-kancelaryjno-administracyjne prowadzenia bieżących spraw w poszczególnych komórkach organizacyjnych urzędu). W związku z tym wprowadzono ograniczenie możliwość swobodnego poruszania się po tej części, co nie wyklucza dostępu przez klientów urzędu ( oraz możliwości wglądu w akta sprawy) do tej części biurowo-administracyjnej po wcześniejszym umówieniu się  tel./e-mailowym z danym pracownikiem merytorycznym prowadzącym to postępowanie administracyjne.

Burmistrz Rabki-Zdroju

/-/ mgr Leszek Świder