15 kwi 2019

"Ja jestem z tobą..."

W kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbył się coroczny, tradycyjny Koncert Wielkopostny pt. "Ja jestem z tobą...", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Na zaproszenie organizatorów przed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpiły chóry: Bel Canto z Jordanowa, Vox Altisona z Osielca (pod dyrekcją Kseni Miśkiewicz), Adoramus ze Rdzawki i Resonantes ze Spytkowic (pod dyrekcją Marcina Zborka), Gaudium ze Skomielnej Białej pod dyrekcją Kingi Skałki, Cantantes Angelicus i Dziecięcy Chór Rabki pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak oraz: s. Brygida przedstawiła teksty z dzienniczka św. Faustyny, a w roli solistów wystąpili: Stanisław Duda - baryton, Klaudia Czyszczoń - sopran, Julia Czyszczoń - sopran, Kinga Brandys-Wójciak - mezzosopran i Jadwiga Czajkowska - organy.

Uczestników koncertu i widzów powitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek. Koncert, jak co roku, miał akcent charytatywny. W jego trakcie była prowadzona zbiórka na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, które reprezentowała wiceprezes Magdalena Czerwińska-Wyraz. Na zakończenie wszystkie chóry wystąpiły wspólnie, a dyplomy i podziękowania przekazał artystom, organizatorom i gospodarzowi miejsca ks. proboszczowi Dariuszowi Paculi - burmistrz Leszek Świder.

Video: Rafał Zając

2019-04-13-Koncert Wielkopostny w kościele św. Teresy