25 sty 2023

Jasełka RUTW

W świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne członków Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas spotkania odbył się występ grupy teatralnej, która zaprezentowała Jasełka w reżyserii Anny Rodzik, a następnie miał miejsce koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Cantabile pod dyrekcją Zofii Zborek. Zebranych powitała prezes RUTW Elżbieta Szarawara, która złożyła wszystkich członkom stowarzyszenia życzenia świąteczno-noworoczne, także w imieniu nieobecnej z powodu obowiązków służbowych dr Anny Mlekodaj, opiekun naukowej Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezes powitała obecnego na spotkaniu burmistrza Leszka Świdra i podziękowała władzom miasta za dobrą współpracę oraz wspieranie działalności stowarzyszenia. Gościem spotkania był również radny powiatowy Marek Szarawarski. Podczas koncertu chór wykonał kilkanaście kolęd i pastorałek, w tym podhalańskich, z różnych epok. Rabczański chór ma swoim repertuarze aż 60 kolęd i pastorałek, również tych najstarszych, mało znanych i popularnych, dbając o to, by nie odeszły w zapomnienie.

2023-01-24-Jasełka i Koncert Kolęd w wykonaniu członków RUTW

25 styczeń 2023