16 cze 2018

Jubileusz chóru

Z okazji jubileuszu działalności rabczański chór Cantantes Angelicus zaprosił swoich sympatyków na specjalny koncert do kościoła św. Teresy w Rabce-Zdroju. Minęło pięć lat od momentu, gdy przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce-Zdroju działalność artystyczną rozpoczął chór żeński pod kierownictwem Kingi Brandys-Wójciak. - Tutaj wszystko się zaczęło, w tej świątyni. To tu zadebiutowaliśmy podczas Koncertu Wielkopostnego - mówiła podczas piątkowych uroczystości kierowniczka i założycielka chóru. Skupia on osoby, dla których śpiewanie jest pasją. Łączą one pracę zawodową, obowiązki rodzinne z działalnością w chórze. Przez pięć lat działalności przez Cantates Angelicus przewinęło się 50 członków, a obecnie chór liczy ich 25. Trudno w dzisiejszym świecie, w którym promowana jest jednostka i indywidualizm, robić wspólnie coś, co sprawia, że świat jest piękniejszy. Dlatego tym większe uznanie należy się rabczańskim chórzystom, którzy rozsławiają Rabkę poprzez sztukę wysoką. Z okazji jubileuszu kierownik chóru podziękowała w sposób szczególny pięciu osobom, wręczając im statuetki Srebrne Skrzydła i tytułu Honorowego Członka Chóru  Cantates Angelicus, za zasługi w działalności na jego rzecz. Otrzymali je: Maria Możdżeń-Wójcik, Sylwia Olszyńska, Olga Rusin, Ksenia Miśkiewicz i Grzegorz Miśkiewicz. Za wsparcie, oparcie i zaufanie słowa podziękowania i dyplomy przekazano na ręce burmistrz Ewy Przybyło, w imieniu której podziękowania odebrał jej zastępca Robert Wójciak, gospodarza świątyni ks. Dariusza Paculi i dyrektor MOK Joanny Lelek. Wyróżnieni zostali też sponsorzy i ci, którzy w różnorodny sposób wspierają działalność chóru.

Zapraszając wszystkich obecnych na koncert, Kinga Brandys-Wójciak zdradziła, że wielkim, tegorocznym celem chóru jest nagranie płyty z utworami Grzegorza Miśkiewicza. Osoby, firmy lub instytucje, które chciałyby wesprzeć to przedsięwzięcie, są mile widziane.

Jubileuszowy koncert pt. "Podróż muzyczna", który zakończył obchody, był wyjątkowy. Chór zaprezentował się ze swojej najlepszej strony, prezentując szeroki repertuar i swoje możliwości. Towarzyszyli mu: Sylwia Olszyńska - sopran, Wiktoria Zawistowska - mezzosopran, Wojciech Inglot - fortepian, instrumenty perkusyjne, Miriam Wójciak - fortepian i Magdalena Wójciak - altówka. Patronat honorowy nad koncertem objęła burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.

Koncert zakończyły życzenia i podziękowania. Gratulacja i upominki przekazał chórzystom w imieniu rabczańskiego samorządu m.in. wiceburmistrz Robert Wójciak.

2018-06-15-Pięciolecie chóru Cantantes Angelicus z Rabki-Zdroju

15 czerwiec 2018