09 mar 2017

Kapeluszowa wystawa Jana Cieplińskiego

W Galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę fotografii Jana Cieplińskiego pt. "Metamorfoza Portretu". Wernisaż wystawy odbył się w Dzień Kobiet i zgromadził wielbicieli talentu rabczańskiego fotografa, jego kolegów i przyjaciół. Wystawę, wspólnie z jej twórcą, otwarli wiceburmistrz Robert Wójciak i dyrektor MOK Joanna Lelek, a obecni na niej byli m.in. ksiądz proboszcz Dariusz Pacula, przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej, Kulturowego Gościńca, Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan i Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Na wystawie Jan Ciepliński zaprezentował portery - przede wszystkim rabczan. Wszystkie zdjęcia łączy jeden motyw, czy też "bohater", którym został Jaśkowy kapelusz - od jakiegoś czasu nieodłączny element jego garderoby. Jak mówi, w pewnym momencie postanowił ubrać w kapelusze znajomych i sfotografować ich. - W 2015 roku zauważyłem modę na tego typu kapelusze. Pomyślałem, że i ja muszę go mieć. Kupiłem go, a potem zacząłem fotografować znajomych, którzy chodzili w takich samych kapeluszach. Potem pomyślałem, że zrobię serię zdjęć i może wyjdzie z tego jakaś wystawa. Zbierałem je półtora roku. Z każdą z osób umawiałem się indywidualnie, z reguły wiedząc już, jakie zdjęcie chciałbym zrobić. I tak powstała wystawa - opowiadał.

Wystawa była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Rozwoju Regionu Rabka i studia Fotokoliber.

2017-03-08-Wernisaż wystawy fotograficznej Jana Cieplińskiego

8 marzec 2017