28 mar 2022

Koncert "Odgłosy wiosny"

Krakowska Orkiestra Salonowa pod kierownictwem Marka Muchy dała koncert w stylu wiedeńskim w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Występ pod tytułem "Odgłosy wiosny" był dedykowany walczącej Ukrainie. Można było podczas niego posłuchać utworów J. Straussa od którego tytułowego utworu krakowscy muzycy rozpoczęli występ, oraz usłyszeć wiązankę najpopularniejszych melodii operetkowych. Muzycy na znak solidarności z uchodźcami zrzekli się swoich honorariów.

- To występ wyjątkowych ludzi dla wyjątkowych ludzi, którzy walczą i nie mają tyle szczęścia co my - mówił dyrektor CKSiP w Rabce-Zdroju Bolesław Bara. Koncert był też okazją do podziękowania tym, którzy mają szczególne zasługi na rzecz pomocy uchodźcom wojennym. Kwiaty za tytaniczną pracę od burmistrza Leszka Świdra otrzymały Katarzyna Derek z Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju i Ukrainka Olena Didenko z Odessy. Burmistrz podziękował wszystkim pracownikom urzędu i wolontariuszom za zaangażowanie w pomoc Ukraińcom w Rabce-Zdroju. - Dziękuję serdecznie - podkreślił. Koncert był bezpłatny, a słuchacze chętnie wspierali pomoc dla uchodźców wrzucając datki do puszek wolontariuszy. Organizatorami koncertu byli: Centrum Kultury, Promocji i Sportu, Teatr Lalek "Rabcio" i Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

2022-03-27-Koncert Charytatywny "Odgłosy wiosny" w Teatrze Lalek "Rabcio"

27 marzec 2022