• Znaleziono 6753 wiadomości.

• XXXIII Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-W 26

XXXIII Konkurs Recytatorski im. Antoniny Zachary-Wnękowej

Tegoroczny XXXIII Konkurs Recytatorskiej im. Antoniny Zachary-Wnękowej odbędzie się w Rabce-Zdroju 19 maja 2017 r. w Teatrze „Rabcio” ul. Orkana 6. Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Rabki-Zdroju, Kolegium Redakcyjne wydania dzieł A. Zachary-Wnękowej, - Muzeum im. Wł. Orkana, Teatr „Rabcio” i Miejski Ośrodek Kultury

• Mistrz ze Śląska 25

Mistrz ze Śląska

Jerzy Klementys z Rudy Śląskiej został Mistrzem Podhala 2017 w szachach i zdobył Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju podczas XXXIII Szachowych Mistrzostwa Podhala, które w weekend rozegrano w I Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury.

• Uczniom z "dwójki"  nie jest obce pomaganie potrz 25
    kwi

Uczniom z "dwójki" nie jest obce pomaganie potrzebującym

Tegoroczny Wielki Post w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rabce – Zdrój obfitował w działania majace na celu pomoc potrzebujacym. Przez cały ten okres uczniowie pozyskiwali fundusze na pomoc głodujacym rówieśnikom w Afryce, Syrii. Dwójkowicze już od kilku lat wspólpracują z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym „Młodzi Światu”

• Majówka 2017 w Rabce-Zdroju 24

Majówka 2017 w Rabce-Zdroju

Dużo atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznej Majówki 2017 w Rabce-Zdroju. Imprezy rozpoczną się w niedzielę 30 kwietnia i potrwają do środy 3 maja. W tym czasie odbędzie się wiele różnorakich wydarzeń. Pierwszego dnia, 30 kwietnia, w Rdzawce odbędą się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Tego samego dnia do Rabki-Zdroju po raz kolejny zajadą zabytkowe samochody

• IX Bal u Starosty Nowotarskiego 24

IX Bal u Starosty Nowotarskiego

W restauracji „Góralsko strawa” w Nowym Targu odbył się kolejny Wiosenny Bal u Starosty Nowotarskiego. Podczas zabawy zbierano pieniądze na wsparcie dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Rabce-Zdroju.