05 kwi 2017

Koncert Wielkopostny

W kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju już po raz kolejny odbył się Koncert Wielkopostny „Amor omnia vincit  - Miłość wszystko zwycięża”, zorganizowany w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 12. rocznicę Jego odejścia do Domu Ojca. Przed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpili: chór Cantates Angelicus pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak, inicjatorka całego wydarzenia, którego początki sięgają 2010 roku, solistki rabczańskiego chóru Magdalena i Miriam Wójciak, zespoły wokalne Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją doktora Tomasza Sadownika (również solisty) oraz solistki Katarzyny Oleś, a także organiści akompaniujący artystom - Marcin Augustyn i Mateusz Lasatowicz. W programie znalazły się utwory Edwarda Benjamina Brittena i Gabriela Faure. Podczas koncertu odtworzono również fragmenty homilii Jana Pawła II. Udział w koncercie wzięła burmistrz Ewa Przybyło, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek – jako jego współorganizatorzy oraz gospodarz miejsca ks. proboszcz Dariusz Pacula.

2017-04-01-Koncert Wielkopostny w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

1 kwiecień 2017