09 mar 2022

Koncert z okazji Dnia Kobiet

8 marca w sali Teatru Lalek „Rabcio” wystąpił Jan Wojdak, wokalista znanego krakowskiego zespołu Wawele. Licznie zgromadzoną publiczność powitał Bolesław Bara, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji, który również zaprezentował artystę. Następnie zaprosił na scenę Ukrainki, które mieszkają w Rabce-Zdroju, by powiedziały kilka słów o sobie i obecnej sytuacji. Podczas koncertu zbierane były bowiem datki, które zostaną przeznaczone na pomoc dla uchodźców. Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder złożył wszystkim Paniom, które w większości zasiadły na widowni, życzenia z okazji ich święta, zaś po koncercie przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron wspólnie z Burmistrzem wręczyli im tulipany. Koncert trwał godzinę. Artysta zaskarbił sobie serca pan świetnie wykonanymi znanymi przebojami takie jak „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż” czy „Zostań z nami melodio”. Oprócz nich zaprezentował również piosenki z najnowszej płyty, która ukazała się na jubileusz 50-lecia Waweli. Za swój występ, swadę i humor, którymi tryskał, został nagrodzony zasłużonymi brawami. Nie zabrakło bisów, których domagała się rabczańska publiczność. Po swoim występie burmistrz i jego zastępczyni Małgorzata Gromala wręczyli mu upominek i podziękowali za występ. W holu teatru można było kupić płyty Waweli, otrzymać autograf od piosenkarza i zrobić z nim wspólne zdjęcie. Koncert odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu sponsorów. W planach, przy dalszym ich wsparciu, są kolejne występy.

2022-03-08-Koncert Jana Wojdaka w teatrze Rabcio

8 marzec 2022