11 cze 2024

Koncert zespołu Malwy ze Lwowa

Tegoroczny 47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych odbędzie się w rabczańskim Amfiteatrze w dniach 15-16 czerwca. Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie zespół Bandurzystów MALWY Szkoły Muzycznej ze Lwowa. Zespół zaprezentuje się na rabczańskiej scenie 15 czerwca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Lwowska Szkoła Muzyczna nr3 została założona w 1966 roku. Ozdobą szkoły są jej zespoły - zespół skrzypków, chór (młodszych i chór starszych klas), zespół wokalny, zespół bandurzystów "Malwy", zespół gitarzystów "Bravo", orkiestra dęta.

Zespół bandurzystów „Malwy” rozpoczyna się od otwarcia klasy bandury w Lwowskiej Szkole Muzycznej nr3 i utworzenia na jej podstawie dziecięcego zespołu edukacyjnego.

Zespół bandurzystów „Malwy” jest laureatem wielu ogólnoukraińskich konkursów i festiwali, aktywnym uczestnikiem różnych wydarzeń artystycznych miasta Lwowa. Kierownikiem i dyrygentem zespołu jest Natalia Stachiv-Vynnytska - magister sztuki, wykładowca najwyższej kategorii.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory współczesnych kompozytorów ukraińskich i europejskich, oryginalne kompozycje, tłumaczenia dla bandury, opracowanie pieśni ludowych.