15 mar 2022

Konkurs „Co Ty wiesz o Regionie?”

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego do udziału w V edycji konkursu edukacyjnego pn. „Co Ty wiesz o Regionie?”.

Tegoroczny Konkurs będzie przeprowadzony w formie quizu on-line. Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wszechstronnej wiedzy młodych Małopolan w zakresie zasad funkcjonowania Samorządu Województwa Małopolskiego, historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz słynnych mieszkańców naszej małej ojczyzny. W konkursie pamiętamy także o naszych korzeniach, tradycjach, obyczajach i ludziach – tych znamienitych, ale także zwykłych mieszkańcach.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego, z wyłączeniem słuchaczy szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Zapraszam i zachęcam uczniów do udziału w konkursie i wytypowaniu drużyny reprezentacyjnej, składającej się z 4 osób: 3 uczniów i 1 opiekuna. Konkurs, to doskonała zabawa połączona z pielęgnowaniem i rozpowszechnianiem pamięci o naszych korzeniach, tradycjach i obyczajach

- mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W związku z jubileuszem 140-lecia śmierci oraz 200-lecia urodzin Ignacego Łukasiewicza tegoroczna edycja konkursu dedykowana będzie temu znamienitemu Polakowi - pionierowi przemysłu naftowego, filantropowi oraz działaczowi niepodległościowemu.

Konkurs rozgrywany będzie drogą elektroniczną w dniach od 21 marca do 15 kwietnia 2022 r. za pośrednictwem strony internetowej: malopolskapoleca.pl.

Rejestracja szkół odbywać się będzie od 16 marca do 14 kwietnia 2022 r. na stronie: malopolskapoleca.pl/rejestracja.

Pozostałe szczegóły dotyczące, rejestracji, warunków udziału i przebiegu konkursu wraz z Regulaminem dostępne są na stronie:malopolskapoleca.pl.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody i upominki.

Szczegółowe informacje w sprawie konkursu pod numerem tel.: 12 61 60 744 lub 12 61 60 700.

Źródło: MUW Kraków