03 lut 2017

VII Rabczańskie Kolędowanie

Na zaproszenie burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło, proboszcza parafii św. Teresy ks. Dariusza Paculi i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanny Lelek, w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbyło się VII Rabczańskie Kolędowanie.  W tym roku wystąpiło 290 artystów z 9 zespołów, a były to: Orkiestra OSP Rabka-Zdrój, Zespół wokalno- instrumentalny  ze Szkoły Podstawowej nr 3  w Rabce-Zdroju, Chór „Chochliki” z zespołem smyczkowym z Państwowej Szkoły Muzycznej w Rabce-Zdroju, Dziecięcy Zespół Regionalny „Majeranki” ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej, Zespoły Regionalne „Robcusie” i „Robcanie” przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan, Chór „Cantabile” Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół „Consonans” z Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju, Zespół Regionalny „Prymni” działający przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Ponicach oraz Chór „Adoramus” ze Rdzawki. Wszyscy oni wykonali przed zgromadzoną w świątyni publicznością tradycyjne polskie kolędy oraz góralskie pastorałki. Gościem specjalnym był Chór CANTATA z Niepołomic. Koncert prowadził Łukasz Łęcki. Samorząd miasta reprezentował na VII Rabczańskim Kolędowaniu wiceburmistrz Robert Wójciak, który to po występie każdego zespołu wręczał okolicznościowe dyplomy wspólnie z Joanną Lelek. Na zakończenie burmistrz podziękował i pogratulował organizacji koncertu, a publiczność nagrodziła całość gromkimi brawami.