12 maj 2020

Konkursy papieskie rozstrzygnięte

Z okazji 100 urodzin Jana Pawła II, Burmistrz Rabki-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju ogłosili wspólnie dwa konkursy: literacki pt. „ Karol Wojtyła - Jan Paweł II” we wspomnieniach rodziców i dziadków” oraz plastyczny pt. „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Konkursy skierowane były do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich miasta i gminy Rabka-Zdrój. Napłynęło 8 prac plastycznych i 4 literackie. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione i komisja konkursowa zadecydowała przyznać wszystkim nagrody w postaci książek i dyplomów. Będą one do obioru w poniedziałek 18 maja w siedzibie biblioteki w godzinach pracy placówki.

Oto lista nagrodzonych: Jakub Starmach Szkoła Podstawowa w Chabówce, Aleksandra Świerczek -  Szkoła Podstawowa nr 2 Rabka-Zdrój, Nikola Strzelecka - Przedszkole w Chabówce, Emilia Strzelecka -  Szkoła Podstawowa w Chabówce, Jeremiasz Wójciak - Przedszkole Chabówka, Emma Wójciak - Szkoła Podstawowa w Chabówce, Ksawery Pochroń - Szkoła Podstawowa w Ponicach, Dawid Starmach - Szkoła Podstawowa w Chabówce, Emilia Luberda - Szkoła Podstawowa Rdzawka, Sylwia Kras - Szkoła Podstawowa nr 2 Rabka-Zdrój, Aleksandra Stolarczyk - Szkoła Podstawowa Rdzawka, Lidia Latawiec - Liceum Ogólnokształcące im. ks. Tischnera - Rabka-Zdrój .

Nagrody w konkursie ufundowane zostały przez Burmistrza Rabki-Zdroju oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce-Zdroju.