13 lut 2017

Kulturalne uzdrowisko

"Najmłodsi goście uzdrowiska na pewno będą zachwyceni" - dziennikarze portalu Onet.pl doceniają Rabkę-Zdrój za wydarzenia kulturalne. W artykule pt. "Kulturalne uzdrowiska", który ukazał się na portalu w ramach cyklu "Poznaj Polskę", piszą, że podczas pobytu w Rabce-Zdroju można poznać bogactwo góralskiego folkloru oraz oryginalne tradycje rzemieślnicze. Osławioną atrakcją miasta są spotkania z twórcami ludowymi w ich pracowniach oraz warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa i malarstwa na szkle. "W zmodernizowanym rabczańskim amfiteatrze odbywają się liczne koncerty i festiwale, organizowany od 40 lat Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych oraz Wakacyjny Festiwal Bajek, Baśni i Legend. W zabytkowym budynku Dworca PKP odbywają się spotkania autorskie, konferencje, festiwale np. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival oraz Ogólnopolski Konkurs Literacki „List do Św. Mikołaja”. Najmłodsi goście uzdrowiska na pewno będą zachwyceni".