23 maj 2022

Ministerialna wizyta w uzdrowisku

W Rabce-Zdroju, na zaproszenie rabczańskiego samorządu, gościł Jacek Osuch - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej. Minister zapoznał się z inwestycjami sportowymi zrealizowanymi w uzdrowisku ze wsparciem rządowych środków. Rozmowy z burmistrzem Leszkiem Świdrem dotyczyły też planów na przyszłość. - W trakcie spotkania miałem okazję podziękować za dotychczasowe wsparcie i poinformować o inwestycjach zrealizowanych przy wsparciu ministerstwa sportu. Rozmawialiśmy też o naszych planach inwestycyjnych na przyszłość i możliwościach pozyskania środków na inwestycje sportowe takie jak boiska w parku i przy szkołach gminnych, basen oraz możliwość utworzenia w Rabce szkoły mistrzostwa sportowego. Była też okazja by pokazać naszemu gościowi obiekty wyremontowane i te wymagające pilnych inwestycji - mówi burmistrz. W spotkaniu uczestniczyli też poseł Bogusław Sonik, radny wojewódzki Bogdan Pęk, wiceburmistrz Małgorzata Gromala i prezes szpitala Witold Latusek.