24 cze 2022

Most gotowy

Zakończyła się budowa nowego mostu na Poniczance w Rabce-Zdroju wraz z dojazdami, łączącego ulice Do Pociesznej Wody i Nowy Świat. Most został już odebrany i dopuszczony do użytku. Prace zakończyły się, pachołki usunięto i po przeprawie można już jeździć. Dzięki inwestycji powstał wygodny, dwujezdniowy most, a dojazdy do niego zostały przebudowane, poprawiając komfort i bezpieczeństwo jazdy w tej okolicy. Pełen zakres robót obejmował w głównej mierze budowę nowego mostu wraz z budową muru oporowego na lewym brzegu potoku, przebudowę drogi gminnej, budowę zjazdów i chodnika, budowę oświetlania, montaż oznakowania oraz rozbiórkę starej przeprawy. Prace na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju realizowała firma ZIBUD z Kamienicy. Koszt prac to ok. 4,1 miliona złotych.