21 mar 2022

Nakrętkowa uroczystość

Przed budynkiem Centrum Zdrowia i Urody Uzdrowiska Rabka S.A. uroczyście otwarto kolejne serce, do którego można wrzucać plastikowe zakrętki i w ten sposób pomagać potrzebującym. Uroczystego przecięcia wstęgi na sercu dokonał burmistrz Leszek Świder.

Uroczystość prowadziła Marta Augustyn, przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rabce-Zdroju, a zarazem Komendant 6-36 Hufca Pracy i dyrektor Szkoły Branżowej nr 1 Andrzej Błachut.

- Inicjatywa zamontowania serca na nakrętki, wolontariatu i pomocy mogła zostać zrealizowana dzięki wspólnej inicjatywie Szkoły Branżowej nr 1 w Rabce-Zdrój, 6-36 Hufca Pracy w Skomielnej Białej oraz Uzdrowiska Rabka SA. To kolejne działanie, które udało nam się wspólnie zorganizować - podkreśliła. - Zamontowane serce niech będzie symbolem miłości, zrozumienia, szacunku do ludzi i środowiska a wolontariat w ramach którego działać będą uczniowie-przyczyni się do jedności i czynienia dobra. Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy i ta dzisiejsza także uświadamia każdemu z nas że nie jesteśmy sami że wokół nas są także inni, którzy potrzebują naszego wsparcia i naszych działań – dodała.

Młodzież pod opieką wychowawców przekazywać będzie tu nakrętki, które trafią do skupu, a zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację i wsparcie osób niepełnosprawnych. Burmistrz Leszek Świder pogratulował organizatorom akcji, wyraził też radość z tego, że w Rabce-Zdroju działa szkoła branżowa, której wcześniej tu nie było. - Pomysł stworzenia szkoły branżowej II stopnia jest bardzo dobrym pomysłem. Liczę, że ten pomysł się powiedzie. Nie ma takiej szkoły w Rabce, a jest potrzebna - ocenił. Gośćmi uroczystości byli: burmistrz Leszek Świder, Komendanta Wojewódzki OHP w Krakowie Jakub Dziedzic, radny Rady Powiatu Nowotarskiego Marek Szarawarski, Anna Źrubek z Zarządu Uzdrowiska Rabka, st, asp. Anna Martuszewska z KPP w Nowym Targu, przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu Artur Zając, Zarząd PSONI Koło w Rabce-Zdroju - Bożena Sularz, Anna Papierz, Iwona Wyka, Zarząd Europejskiego Stowarzyszenia MAGNUS, dyrektor OREW w Rabce- Zdroju Katarzyna Zachwieja oraz nauczyciele i wychowawcy.