06 wrz 2019

Narodowe Czytanie w Rabce-Zdroju

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza w sobotę 7 września o godz. 15.00 na Narodowe Czytanie - ogólnopolską akcję pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Do tegorocznego narodowego czytania Para Prezydencka wybrała osiem nowel: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

W siedzibie biblioteki w dworcu kolejowym fragmenty nowel czytać będą: Leszek Świder – Burmistrz Rabki-Zdroju, ks. Dariusz Pacula – Proboszcz Parafii Św. Teresy oraz Łukasz Łęcki – aktor Teatru Rabcio.

W programie konkurs wiedzy o lekturze z nagrodami. Zachęcamy do przyniesienia własnego egzemplarza nowel w celu uzyskania okolicznościowego stempla związanego z tegoroczną akcją.