23 paź 2017

Nie tylko Rabka walczy o czyste powietrze

We wrześniu w Rabce-Zdroju powstała Koalicja na Rzecz Czystego Powietrza dla Dzieci. List intencyjny powołujący ją do życia podpisali burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, dyrektor Oddziału Terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju Maria Dunaj, prezes Uzdrowiska Rabka S.A. dr n. med. Jadwiga Kawwa oraz prezes Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dra Adama Szebesty w Rabce-Zdroju dr n. med. Barbara Bajda i wiceprezes Jarosław Wieszołek. Celem koalicji, jak uzasadniono, jest podjęcie szerokich działań na rzecz poprawy stanu powietrza, a jedną z koniecznych zmian, jakie muszą nastąpić, jest zmiana przepisów. Do podobnych wniosków doszli uczestnicy debaty, która odbyła się w poniedziałek w ramach XV Kongresu Miast Polskich w Krakowie. "Bez spójnych regulacji prawnych samorządy nie poradzą sobie w walce o czyste powietrze"- ocenili.

Relacja z dyskusji: Tutaj