06 lip 2020

Nocna wędrówka na Luboń Wielki

Tradycyjną mszą świętą o godz. 24:00 Luboń Wielki przyjął wędrowców uczestniczących w jedenastej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy, która w miniony weekend gościła w Rabce-Zdroju. Mszę świętą odprawił ks. proboszcz Tadeusz Bogucki, proboszcz parafii w Zarytem w asyście kapelana Związku Podhalan w Rabce-Zdroju ks. Pawła Duźniaka oraz ks. Rafała Gutwańskiego z kurii kieleckiej. Oprawę mszy świętej zapewniła kapela regionalna Związku Podhalan oraz członkowie zespołów: Robcanie i Robcusie. Po uroczystej mszy świętej księża udzielili uroczystego błogosławieństwa młodej parze Barbarze i Marcinowi, wszyscy odśpiewali "Sto Lat" i złożyli najlepsze życzenia. Przed mszą świętą, wędrowcy wspólnie z zespołami i kapelą zachowując reżim sanitarny dali koncert na instrumenty ludowe i śpiew niosący się daleko poza masyw Lubonia Wielkiego.