30 maj 2023

O termomodernizacji i świadectwach energetycznych

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyło się otwarte spotkanie z audytorami i doradcami energetycznymi na temat audytu energetycznego i dofinansowania do wymiany „kopciuchów”. Spotkanie prowadził ekodoradca Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Stanisław Kiersztyn. Zaproszeni goście omówili korzyści z przeprowadzonego audytu energetycznego, o zaletach termomodernizacji budynku, omówili też temat obowiązku wykonania "Świadectwa energetycznego budynku" - kto musi je mieć i kto wydaje świadectwo. Mówili o tym: dr inż. Tomasz Fiszer - audytor energetyczny, ekspert OŹE oraz dr inż. Paweł Korczak - doradca energetyczny WFOŚiGW w Krakowie.

Wszystkich obecnych powitał burmistrz Leszek Świder. - Myślę, że spotkanie udzieli nam odpowiedzi na wiele pytań związanych z ocieplaniem budynków, wymianą kotłów czy świadectwami energetycznymi. Jeżeli oddamy głos fachowcom, to będziemy mieli najlepszą wiedzę - zaznaczył. Po wystąpieniach gości był czas na zadawanie pytań.

2023-05-29-Spotkanie ws. audytu energetycznego i dofinansowania do wymiany "kopciuchów"

30 maj 2023