23 wrz 2022

Obrady młodzieży

W czwartek w sali obrad Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbyła się XII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju. W obradach wzięli udział zastępca burmistrza Małgorzata Gromala i dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara. Okres powakacyjny to czas podsumowań i tak też było w tym przypadku. Młodzieżowi radni omówili letnie wydarzenia, których byli organizatorami lub współorganizatorami, czyli takich jak m.in. Rabczańskie Kino Plenerowe, Filmowa Gra Miejska, Eksplozja Kolorów czy Piknik Rodzinny. Natalia Mrozek opowiedziała o działalności Pracowni Młodzieżowej i podziękowała młodzieżowej radzie za pomoc w jej uruchomieniu. W drugiej części obrad radni podjęli kilka uchwał m.in. w sprawie przyjęcia rekomendacji młodzieży do projektu Strategii Rozwoju Gminy Rabka-Zdroju na lata 2022-2030, przyjęcia projektu Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, zmian w Planie Pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na rok 2022 czy w sprawie objęcia honorowym patronatem zajęć tanecznych organizowanych w roku szkolnym 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju. Na koniec przewodniczący Norbert Sienkowiec poinformował o pismach skierowanych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju i zakończył obrady.