30 lip 2019

Owocne rozmowy w Warszawie

W czwartek w Warszawie burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder spotkał się z Piotrem Woźnym, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie dotyczyło kwestii związanych ze staraniami gminy o poprawę jakości powietrza. W spotkaniu uczestniczyła również wiceburmistrz Małgorzata Gromala, Kamila Drzewicka z organizacji ClientEarth oraz pracownicy Politechniki Krakowskiej, którzy wsparli uzdrowisko w rozmowach swoim doświadczeniem.

Efektem spotkania jest podpisana deklaracja o współpracy oraz zapewnienie wsparcia przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dla inicjatyw rabczańskiego samorządu w walce o czyste powietrze.  W planach jest kolejne spotkanie. Do jego czasu samorząd podejmie działania, które przygotują gminę do realizacji wspomnianych planów. Szczegóły – niebawem.

W tym samym dniu odbyło się również drugie spotkanie, z Pawłem Ciećko, który pełni funkcję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.  W trakcie spotkania burmistrz Leszek Świder zwrócił się z prośbą o zainstalowanie w Rabce-Zdroju stacji monitorującej jakość powietrza.  Z kolei Główny Inspektor Ochrony Środowiska zadeklarował gotowość udostępnienia gminie drona do badania jakości powietrza.

Porozumienie o współpracy na rzecz realizacji projektu - CZYTAJ

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Porozumienie ZONE.pdf 19-07-30 16:42 2.2MB pobierz plik: Porozumienie ZONE.pdf