28 lut 2022

Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

W kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, odprawiona została uroczysta msza święta w ich intencji oraz Ojczyzny. Odprawiło ją dwóch księży, a w nabożeństwie uczestniczyło 10 pocztów sztandarowych, w tym sztandar miasta i gminy Rabka-Zdrój, niesiony przez radnych. Rabczański samorząd reprezentował również przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron. Obecni byli organizatorzy, w tym radny powiatowy Stanisław Kiersztyn, przedstawiciele Stowarzyszenia Gniazdo Integracji Lokalnej, 1. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Rabce-Zdroju, 15. Tatrzańskiej Drużyny Harcerek "Alpinarium", 6. Zakopiańskiej Drużyny Harcerzy "Śpiący Rycerze" im. Zawiszy Czarnego, a także grupa rekonstrukcji historycznej z Raby Wyżnej. Po mszy wszyscy udali się na stary cmentarz, gdzie z okazji 10-lecia członkom grupy rekonstrukcyjnej wręczono pamiątkowe ryngrafy. Zapalono też znicze na 7 mogiłach Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę 6 marca o godzinie 12:00 organizatorzy zapraszają do amfiteatru przy ulicy Chopina w Rabce-Zdroju, gdzie odbędzie się dziesiąta edycja Biegu "Tropem Wilczym".

2022-02-28-Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych w parafii św. Marii Magdaleny

28 luty 2022