1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Burze!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
14 kwi 2023

Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska

W Rabce-Zdroju odbyły się kameralne uroczystości upamiętniające rocznicę Zbrodni Katyńskiej i katastrofy w Smoleńsku, zorganizowane przez lokalne Gniazdo Integracji Lokalnej. Udział w nich wzięli burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Żółtek, radni powiatowi Stanisław Kiersztyn - główny organizator uroczystości, Bartosz Leksander i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowotarskiego Józefa Guziak. Obecne były poczty sztandarowe rabczańskich szkół oraz Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Danuty Siedzikówny "INKI" z Zarytego. Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana pod Krzyżem Katyńskich, gdzie zebrani złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do Ogrodu Różańcowego i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym śp. prezydentowej Marii Kaczyńskiej, jednej z ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Uroczystości zakończyła msza św. odprawiona przez księdza dra Pawła Duźniaka w kościele św. Marii Magdaleny.

2023-04-13-Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

14 kwiecień 2023