1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 116 - silny wiatr!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
29 kwi 2024

„Dzień Ziemi” w Rdzawce

„Dzień Ziemi” jest dobrą okazją by przypomnieć, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.  W sobotę na terenie sołectwa Rdzawka odbyła się akcja sprzątania koryta rzeki.

W akcji udział wzięli w głównej mierze członkowie zespołu góralskiego „Powicher” - dzieci i rodzice, burmistrz Leszek Świder, Sołtys oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.

Śmieci było zdecydowanie mniej niż rok temu, co podkreślali uczestnicy akcji. Gmina udostępniła worki i około 400 par rękawic dla chętnych do wzięcia udziału w sprzątaniu. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci.

Po akcji odbyło się spotkanie wszystkich uczestników przy grillu obok siedziby OSP Rdzawka.