1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 179 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
26 gru 2016

Pasterka u św. Teresy

Z inicjatywy rabczanina Jakuba Rusieckiego powstała niedawno grupa muzyczna, złożona z mieszkańców Słonego oraz uczniów, których ten znany i ceniony muzyk góralski uczy gry na instrumentach smyczkowych w Rabce-Zdroju, Niedźwiedziu i Porębie Wielkiej. Właśnie ta grupa uświetniła, tworząc oprawę muzyczną  we współpracy z chórem parafialnym, pasterkę odprawioną w wigilijną noc w kościele Św. Teresy w Rabce-Zdroju. Przed mszą św. grupa zagrała kilka dawnych i mniej znanych pastorałek i kolęd. Natomiast po mszy dali koncert kolęd zakończony wspólnym śpiewaniem. Zgodnie z parafialną tradycją, ministranci rozdali też wszystkim obecnym na mszy wiernym opłatki, by wszyscy połamali się nimi z innymi i złożyli sobie życzenia.

Pasterka w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju

26 grudzień 2016