18 paź 2018

„Piękna nasza Polska cała”

Przedszkole Nr 1 w Rabce-Zdroju przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie ich na piękno, folklor i tradycje Polski, oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.

- W ramach projektu poznajemy historię Polski oraz naszego regionu, spotykamy się z twórcami ludowymi, uczymy się wierszy i piosenek patriotycznych – informuje Zofia Żarnowska. - Zorganizowaliśmy również "Patriotyczny pokaz mody". Dzieci z radością prezentowały swoje stroje w barwach ojczystych bądź ludowych. Każde z nich na chwilę wcieliło się w rolę modela lub modelki. Radości było wiele! – dodaje.