Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

24 sty 2023

Piotr Bies ze statuetką

Podczas Spotkania Noworocznego w Teatrze Lalek „Rabcio” rzeźbiarz Piotr Bies odebrał przyznaną mu w zeszłym roku statuetkę „Osobowość Rabki-Zdroju” w dziedzinie Kultura. Wręczył mu ją przewodniczący Rady Miejskiej i jednocześnie przewodniczący Kapituły Piotr Żółtek, w obecności burmistrza Leszka Świdra. Przewodniczący odczytał też laudację na jego cześć.

Piotr Bies to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem (1981), Dyplom w Pracowni Rzeźby ASP Kraków (1986), (dodatkowe studia w Pracowni Tkaniny Artystycznej), doktorat w szczecińskiej Akademii Sztuki na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów (2018). Pracuje w ZSP im. A. Kenara w Zakopanem jako nauczyciel rzeźby. Poeta, autor sztuk teatralnych. Odznaczony został medalem „Zasłużony dla kultury polskiej” Realizacje w Rabce-Zdroju: • Inicjator i organizator Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego “Bajki z gór” • Księżniczka na ziarnku grochu (kamień) 2012 – Park Zdrojowy • Pomnik Juliana Zubrzyckiego (brąz) 2014 – Park Zdrojowy • Ławeczka Antoniny Zachary-Wnękowej (brąz) 2018 – Park Zdrojowy Dokonań i nagród Piotr Bies ma wiele i będzie się można się z nimi zapoznać na stronie miasta.

„Osobowość Rabki-Zdroju” to nagroda, o przyznanie której według regulaminu konkursu, może wystąpić każdy zgłaszając swojego kandydata. Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę za wybitne osiągnięcia w dziedzinach: społecznej, zdrowia, oświaty, kultury, sportu, turystyki i przedsiębiorczości. Wraz z tytułem „Osobowość Rabki-Zdroju”, osobie nominowanej zostanie wręczona statuetka zaprojektowana przez Pana Stanisława Mlekodaja oraz legitymacja potwierdzająca nadanie tytułu.