20 sie 2020

Poprzyj inicjatywę obywatelską miasta partnerskiego Kiskunfélegyházy

Drogie Miasta Partnerskie!

W imieniu Józsefa Csányi, burmistrza Kiskunfélegyházy, zwracam się z prośbą o poparcie poniższej inicjatywy obywatelskiej.

Ze względu na swoje geopolityczne zasoby, regiony stanowią szczególnie ważną wartość dla Węgier.

7 maja 2019 roku Komisja Europejska zarejestrowała inicjatywę obywatelską "Polityka spójności na rzecz równości regionów i zrównoważonego rozwoju kultur regionalnych".

Zwolennicy Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej dla Regionów Narodowych (Rada Narodowa Székely) chcą, żeby Unia Europejska nadała w swojej polityce spójności priorytet regionom, które różnią się od otaczających je regionów specyficznymi cechami narodowymi, etnicznymi, kulturowymi, religijnymi i językowymi. W praktyce oznaczałoby to, że regiony te mogłyby otrzymywać wsparcie finansowe i rozwojowe z przydzielonego funduszu wsparcia.

Do zbierania podpisów na rzecz tej inicjatywy wykorzystywany jest system on-line. Powodzenie inicjatywy wymaga zebrania co najmniej 1 miliona podpisów z co najmniej siedmiu różnych państw członkowskich UE.

Kraje zamieszkałe przez Węgrów zebrały do tej pory wystarczającą liczbę podpisów, ale muszą zebrać je łącznie z 7 różnych krajów.

Podpisy można składać do 7 listopada 2020 r. pod poniższym linkiem:

https://eci.ec.europa.eu/010/public/#/initiative   Prosimy o poparcie tej inicjatywy głosem on-line!

Z góry dziękuję za współpracę.

Anita Olasz

Kierownik Biura Informacji Turystycznej