1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
30 sty 2023

Premiera spektaklu „Kto się boi pani „Eś”

W sobotę w Teatrze Lalek Rabcio miała miejsce premiera spektaklu „Kot się boi pani „Eś”, w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej "Przyjaciele Rabcia". Gościem premiery był burmistrz Leszek Świder, a na widowni zasiedli rabczanie, bliscy i znajomi młodych aktorów oraz zaproszeni goście. Spektakl został zrealizowany w ramach programu Równać Szanse, którego beneficjentem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia w partnerstwie z rabczańskim teatrem. Zakłada on samodzielne działanie młodzieży związane z szeroko pojętą aktywnością teatralną. - Były spotkania poetyckie, wyjazdy do teatru, warsztaty, a dziś jest wielkie, wielkie święto, czyli premiera spektaklu. I wszystko, co w nim państw zobaczycie, jest w 100% w wykonaniu młodzieży – mówiła, zapowiadając cały występ, kierownik artystyczna Rabcia Krystyna Kachel, który od początku do końca przygotowała młodzież biorąca udział w projekcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przygotowywane od września widowisko, które zostało owacyjnie przyjęte przez publiczność, pełne jest zabawnych dialogów, ciekawych bohaterów i niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl będzie bawić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na widza czeka dużo dobrej zabawy ale jest i przesłanie edukacyjne – uczymy się zasad rządzących naturą oraz odpowiedzialności za swoje czyny i wybory.

Na scenie zobaczymy między innymi Śmierć i jej syna Kostka, który musi się jeszcze dużo nauczyć. Nauka może nie poszłaby w las, gdyby tylko Kostek słuchał się mamy…

AUTOR: Marta Guśniowska; REŻYSERIA: Sebastian Róg; MUZYKA: Julia Chrustek; SCENOGRAFIA: Sebastian Róg; CHOREOGRAFIA: Zuzanna Wójciak; KONSULTACJA REŻYSERSKA: Krystyna Kachel; OBSADA: Śmierć, Pies Ptyś – Aleksandra Kiersztyn Kostek, Kura I – Antonina Chrustek, Maleńka, Diabeł II – Małgorzata Korwel, Koń, Krowa – Oliwia Ziobro, Koza, Pies Ptyś, Kura II – Patrycja Grabiec, Dziadek, Diabeł I, Kura III – Sebastian Róg.

2023-01-28-Premiera spektaklu „Kto się boi pani „Eś”

30 styczeń 2023