1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 183 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
15 gru 2021

Program przeciw uzależnieniom

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła Gminny Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom na 2022 rok. Program określa gminną strategię w zakresie profilaktyki i minimalizacji szkód społecznych i indywidualnych wynikających z używania alkoholu i narkotyków. Celem programu jest m.in. upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości alkoholu oraz środków odurzających, promowanie aktywnych i zdrowych form spędzania wolnego czasu oraz integracja grup społecznych i środowisk. Program zakłada m.in. zwiększenie dostępności do pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych, udzielanie pomocy członkom rodzin osób uzależnionych, prowadzenie działalności edukacyjnej i informacyjnej na ten temat oraz wspieranie organizacji społecznych i pozarządowych, które zajmują się pomocą uzależnionym. Jednym z założeń jest także egzekwowanie przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi poprzez kontrole punktów sprzedaży alkoholu.