20 maj 2020

Przedszkolaki dla Ojca Świętego

18 maja obchodziliśmy wspaniałe urodziny. Setne urodziny Naszego Kochanego Ojca Świętego. Ojciec Święty najbardziej kochał dzieci, dlatego przedszkolaki nigdy o Nim  nie zapominają i chociaż nie znały Go, nie mogły się z Nim spotkać to słuchają opowiadań swoich rodziców, babć, dziadków. W przedszkolu również zawsze pamiętamy o rocznicach związanych z Ojcem Świętym, oglądamy filmy, albumy, czytamy i dużo rozmawiamy, aby jeszcze bardziej przybliżyć dzieciom Tę Wspaniała Postać - Jana Pawła II.

W tym roku wszystko odbywało się za pośrednictwem internetu, bo nie mogliśmy się spotkać z dziećmi w przedszkolu, ale przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniałe prace "Mój Ojciec Święty". Dziewczynki śpiewały również specjalnie dla Ojca Świętego piękną piosenkę "Fundament", którą można było zobaczyć na naszej przedszkolnej stronie. Nikolka oraz Jeremiasz przygotowali śliczne prace, które zdobyły nagrody  w konkursie organizowanym przez rabczańską Bibliotekę. Wspaniałe było również to, że rodzice przysyłali swoje zdjęcia ze spotkania z Janem Pawłem II i na naszej stronie dzielili się swoimi wspomnieniami.  Nie mogliśmy się spotkać bezpośrednio jednak czuliśmy swoją obecność, to wszystko za sprawą Naszego Najdroższego Ojca Świętego.

Ojcze Święty

Dziękuję Ci za to, że byłeś

że miłością nas karmiłeś.

I za to, że zawsze wierzyłeś,

iż  każdy ma dobro w sobie.

Dziękujemy dziś bardzo z to, Tobie.

K. Pustelnik