02 lut 2024

Przetarg na naprawę ul. Zakopiańskiej

Jeszcze do 12 lutego można składać oferty na stabilizację osuwiska na ulicy Zakopiańskiej i naprawę drogi na odcinku ponad 100 metrów. Termin dla wykonawców został wydłużony o tydzień. Przypomnijmy, iż z powodu osunięcia się ziemi i pęknięcia jezdni w trakcie prowadzonych robót budowlanych związanych z modernizacją linii kolejowej, ul. Zakopiańska prowadząca do Chabówki jest zamknięta od ponad roku. Miasto podejmuje intensywne działania mające na celu stabilizacje osuwiska i naprawę drogi. Przypomnijmy, iż PKP zaczęło już prace, zabezpieczając palami mur pod drogą. Ich zadaniem jest umocnienie terenu pod drogą i zabezpieczenie go przed dalszym osuwaniem się. Gmina ma wykonać stabilizację drogi i zabezpieczyć znajdujące się powyżej budynki. Palowanie w chodniku wykonane przez gminę to (112 pali) o długości od 12 do 18 m i średnicy 60 cm, co daje łącznie 1680 m. Dodatkowo jeszcze gmina ma wykonać 76 mikropali o łącznej długości 1035 m. Zabezpieczenie osuwiska jest konieczne, żeby rozpocząć prace nad odbudową drogi i jej otwarciem.