12 sie 2022

Puchar Szlaku Solnego 2022 w Rabce-Zdroju

W niedzielę 21 sierpnia 2022 r. wszystkich sympatyków kolarstwa górskiego zapraszamy do Rabki-Zdroju na wyścig kolarski MTB o Puchar Szlaku Solnego. W Rabce-Zdroju  na ścieżce edukacyjnej „Krzywoń” rozegrany zostanie wyścig w ramach tego popularnego cyklu. Zapisy uczestników w godz. 8.00 - 9.30. Start do zawodów o godz. 10.00.

Wszystkie wyścigi Pucharu Szlaku Solnego posiadają przyznaną kategorię „A” i są punktowane do klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego. W imprezie oprócz czołowych zawodników krajowych w kategoriach: elite, młodzieżowych, i mastersów, mogą brać udział, co jest chlubną tradycją, również dzieci szkolne. W ten sposób organizatorzy pragną przyciągnąć najmłodszych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, by i oni w przyszłości kontynuowali bogate osiągnięcia kolarstwa. Współorganizatorami imprezy są: Burmistrz Rabki-Zdroju, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji i Leszek Świder – dyrektor zawodów.