1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
26 maj 2022

Rabczański Festiwal Młodzieżowy

Rabczański Festiwal Młodzieżowy startuje w piątek 27 maja! To już druga edycja święta młodzieży, w tym roku również czekają na Was międzynarodowi wolontariusze z 15 krajów Europy, pozytywna atmosfera i mnóstwo eventów, tych dla rozrywki i tych, które pomogą Wam wpłynąć na życie młodych w Rabce. Idea powstania festiwalu zrodziła się w 2020 roku, pomimo iż pierwsza edycja (2021) odbyła się w cieniu restrykcji pandemicznych, a realizacja głównego założenia jakim była integracja została utrudniona, to efekty, na przykład finałowej debaty możemy już pomału obserwować. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują utworzenia obiecanego centrum młodzieżowego.

W tym roku zaczynamy ,,z przytupem", zapraszamy wszystkich na Inaugurację, która odbędzie się w piątek, na placu ,,Pod Grzybkiem" o godzinie 12:00, tam dowiecie się wszystkiego na temat zaplanowanych eventów i poznacie wolontariuszy, festiwal otwarty jest na wszystkich, natomiast dedykujemy go w szczególności młodzieży (15-30 lat), będziemy rozmawiać po polsku, ukraińsku i angielsku.

W sobotę (28.05) odbędzie się turniej projektów społecznych czyli hackaton. Będzie to okazja dla młodych aby zrealizować swoje własne wydarzenie w Rabce. Wraz z pomocą mentorów, oraz swoich znajomych (3-6 osób) grupy wypracują projekty, najlepsze z nich zostaną wybrane przez jury i nagrodzone, a przede wszystkim przekazane do realizacji. Aby zgłosić się do wzięcia udziału zerknijcie na nasz fanpage na Facebooku, tam znajdziecie link do zapisów. Oprócz pracy nad realizacją potrzeb młodych będziemy się oczywiście dobrze bawić, w harmonogramie znajdziecie turniej siatkówki, grafitti event, jam session czy wieczorek międzykulturowy, który będzie fantastyczną okazją do poznania naszych wolontariuszy, ich kultur i spróbowania smakołyków z różnych krajów.

Tak jak i w zeszłym roku, głównym wydarzeniem festiwalu będzie debata, podsumujemy na niej ostatni rok pracy nad realizacją założeń i wypracujemy nowe pomysły na ułatwienie życia młodzieży w Rabce, tak aby młodzi chcieli i mogli w Rabce pracować, uczyć się i rozwijać. Debata odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11 w kinie Śnieżka. Już tylko kilka dni dzieli nas od  festiwalu, koniecznie sprawdzajcie nasze media społecznościowe, jesteśmy na Facebooku, Instagramie i TikToku jako Rabczański Festiwal Młodzieżowy, tam publikujemy informacje o naszych przygotowaniach i podrzucamy trochę ,,smaczków" na temat wydarzeń.