Rabka-Zdrój gospodarzem strażackich obchodów

22 maja na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu świętowali Dzień Strażaka. Rabczańska jednostka została wybrana na gospodarza uroczystości nieprzypadkowo. W tym roku mija jubileusz 20-lecia otwarcia i oddania do użytku zmodernizowanego i przebudowanego budynku JRG. Strażakom towarzyszyli koleżanki i koledzy emeryci, rodziny strażaków oraz zaproszeni goście. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innymi: bryg. Marcin Głogowski – p.o. Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP z Nowego Sącza, Limanowej, Myślenic, Suchej Beskidzkiej i Zakopanego, Tomasz Hamerski - Starosta Nowotarski, burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Nowotarskiego oraz przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Państwową Strażą Pożarną. Samorząd miasta reprezentował przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Rafał Hajdyła.

Uczestników uroczystego apelu przywitał mł. bryg. Piotr Domalewski, Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu, który podziękował również strażakom i pracownikom cywilnym za wzorową pracę, a w szczególności za trud poniesiony przez strażaków, którzy uczestniczyli w gaszeniu w ubiegłym roku pożarów w Grecji. Podziękował także przedstawicielom władz obecnym na spotkaniu, za dobrą współpracę ze strażą pożarną oraz wspieranie strażaków w codziennej służbie i finansową pomoc na modernizację bazy sprzętowej, zarówno w PSP jak i OSP.

Po wręczeniu wyróżnień i awansów głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali i składali gratulacje oraz życzenia strażakom. Chwalili ich za profesjonalizm i poświecenie przy realizacji trudnych zadań ratowniczych. Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu wręczył zaproszonym gościom w podziękowaniu za dotychczasową współpracę, okolicznościowe statuetki wykonane w związku z 20-leciem oddania do użytku po gruntownej modernizacji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju.

Podczas uroczystego apelu wyróżnieni zostali:

Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” odznaczeni zostali: kpt. Wojciech OBAJTEK, kpt. Paweł PĘCZEK, kpt. Tomasz ŻMUDA, st.asp. Bartłomiej WOLSKI, mł.asp. Arkadiusz GŁUC, st.ogn. Jan GABRYŚ, ogn. Stanisław STYRCZULA, mł.ogn. Adrian MAGIERA, st.sekc. Michał SZCZERBA.

Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” odznaczeni zostali: dh Grzegorz KUCZKOWICZ, dh Marcin RATUŁOWSKI.

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał: asp.sztab. Janusz FURTAK.

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: mł.asp. Mariusz MUCHA, mł.ogn. Szymon ZACHWIEJA.

Złoty Krzyż Zasługi Orderu Świętego Floriana otrzymał: mł. bryg. Piotr DOMALEWSKI.

„Medal za Zasługi dla Związku Zawodowego Strażaków FLORIAN” otrzymali: Dawid DEREK, Tomasz DROZD, Bartłomiej WOLSKI, Łukasz KOWALCZE.

„Medal z okazji 25-lecia Związku Zawodowego Strażaków FLORIAN” otrzymali: Robert BIAŁOŃ, Zbigniew BIEDROŃ, Jan GABRYŚ, Michał HORNIK, Przemysław KRAMIN, Mateusz NOWOROLNIK, Wojciech OBAJTEK, Paweł PĘCZEK, Jarosław PROSZEK, Marek SZPERNOGA, Szymon TATAR, Michał WIKTORSKI, Bartłomiej WOLSKI, Marcin ŻEGLEŃ.

„Medal Honorowy Zasłużony dla Związku Zawodowego Strażaków FLORIAN” otrzymał: mł. bryg. Piotr DOMALEWSKI.

Na stopień młodszego brygadiera awansowany został: st.kpt. Krzysztof BATKIEWICZ.

Na stopień kapitana awansowany został: mł.kpt. Tomasz ŻMUDA.

Na stopień starszego aspiranta awansowani zostali: asp. Wojciech BARNAŚ, asp. Marek STRAMEK.

Na stopień aspiranta awansowani zostali: mł. asp. Daniel JENDRUSIAK mł.asp. Paweł WACH.

Na stopień starszego ogniomistrza awansowany został: ogn. Tomasz ŁAPKA.

Na stopień starszego sekcyjnego awansowani zostali: sekc. Kamil ANTOSZ, sekc. Mateusz AUGUSTYN, sekc. Piotr CIAPAŁA, sekc. Krzysztof DRUZGAŁA, sekc. Sławomir KASPRZYK, sekc. Izabela ŁABUZ, sekc. Michał SZCZERBA, sekc. Przemysław ŚWIDER, sekc. Robert ZIĘDER, sekc. Jakub ZŁYDASZYK.

Na stopień starszego strażaka awansowany został: str. Michał ŚWIĘS.

2024-05-22-Powiatowy Dzień Strażaka w JRG w Rabce-Zdroju cz.1

2024-05-22-Powiatowy Dzień Strażaka w JRG w Rabce-Zdroju cz.2